Visita pastoral del bisbe a la nostra parròquia de Santa Maria de Sineu

Aquest diumenge 13 hi haurà la visita pastoral del bisbe Sebastià Taltavull a la nostra Parròquia. Una de les actuacions dels bisbes com a “pastors” del Poble de Déu present a una diòcesi és l’anomenada Visita Pastoral a les diferents parròquies, la finalitat és acompanyar la comunitat, dinamitzar l’acció pastoral i propiciar l’encontre de totes les realitats de la parròquia amb la persona del bisbe.

En primer lloc, a les 17h, el bisbe visitarà alguns dels malalts i gent gran de la parròquia en els seus domicilis per parlar amb ells i conèixer la seva realitat. Seguidament, a l’església a les 19h, Mons. Sebastià Taltavull concelebrarà l’Eucaristia amb el vicari, P. Antonio Velasco. Finalitzada la celebració, el bisbe saludarà els feligresos que hauran participat en l’Eucaristia. Per concloure la seva Visita Pastoral, es reunirà amb els membres del Consell Parroquial i aquells que col·laboren en les diferents activitats de la Comunitat.

About dingolasineu

Consell de redacció de la revista DÍNGOLA de l'Obra Cultural Balear de Sineu.

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s

A %d bloguers els agrada això: